Huoltoteknikkoa tulostusratkaisujen huoltoon ja asennuksiin - R-Office

Huoltoteknikkoa tulostusratkaisujen huoltoon ja asennuksiin

R-Office on valtakunnallinen paikallisesti palveleva digitaalisen toimistotyön asiantuntija, joka on ylpeä kasvustaan. Päämäärämme on nostaa asiakkaidemme arjen tuottavuutta ja työn laatua älykkäillä toimistotyön ratkaisuilla. Tuotteitamme ovat monitoimilaitteet, tulostimet, skannerit, ohjelmistot, dokumenttien hallintaratkaisut ja asiantuntijapalvelut.

Laajensimme toimintaa ja perustimme kesäkuussa Suomeen uuden voimakkaan IT-palveluyhtiö Frendyn, joka yhdistää 12 suomalaisen IT-palveluyrityksen voimat tarjotakseen asiakkailleen osaamista ja maantieteellisesti kattavaa IT-ulkoistuspalvelua.

Frendyn yhteenlaskettu liikevaihto vuonna 2020 oli noin 33 miljoonaa euroa ja yhtiö työllistää noin 160 IT-osaajaa. Frendyn tavoittaa 16 paikkakunnalta ympäri Suomea Rovaniemeltä Helsinkiin. Frendyn muodostavat R-Office Oy, R-Office Uusimaa Oy, R-Office Itä-Suomi Oy, InData Oy, InDatahouse Oy, Isoweli Oy, Soluto, Datanix Oy, Wintunix Oy, ITsPro Oy, Mikrovirta ja Tietokonemaailma Oy.

Vahvistamme asemaamme Oulun talousalueella ja etsimme palvelukseemme Ouluun ja Pohjois-Pohjanmaan alueelle:

Huoltoteknikkoa tulostusratkaisujen huoltoon ja asennuksiin (Oulu)

Keskeisiin työtehtäviin kuuluvat mm.:

  • monitoimilaitteiden ja tulostusympäristöjen asennus, korjaus ja huolto
  • tekninen vianmääritys
  • sovellusten asennus ja käyttöönotto
  • yhteydenpito asiakkaisiin ja tekninen neuvonta
  • tietoturvan ylläpitäminen.

Sinulla on kokemusta ja ymmärrystä toimistojen ICT-ympäristöistä ja hallitset yritysverkkojen perustason sekä kykenet laitteiden sähkömekaaniseen korjaamiseen. Henkilönä olet palvelukeskeinen, joustava, huolellinen ja yhteistyökykyinen. Hallitset toimisto-ohjelmistojen käytön ja sinulla on hyvä englannin kielen ymmärrys varsinkin teknisessä sanastossa. Odotamme hakijalta tehtävään soveltuvaa ammatillista koulutusta (esim. IT-, elektroniikka-ala). Tehtävässä tarvitaan vähintään B-luokan ajokorttia.

Tarjoamme kilpailukykyisen palkan, alan huipputuotteet, kattavan perehdytyksen tehtävään sekä modernit työkalut. Lisäksi saat tietenkin loistavat duunikaverit.

Työ alkaa viimeistään 1.9.2021 tai aiemmin, jos mahdollista.

Hakuaika päättyy 31.8.2021. Jätä hakemuksesi kuitenkin mahdollisimman pian, koska mikäli olet juuri etsimämme henkilö, niin valitsemme sinut heti.

Jätä hakemus osoitteeseen:

  • Sähköpostitse: reima.kemppainen@r-office.fi
  • Postitse: Reima Kemppainen, R-Office Oy, Ratakatu 12, 90100 Oulu. Kuoreen merkintä: ”työhakemus”.

Lisätietoja tehtävästä antavat:

Lähetä hakemuksesi jo tänään – voit olla juuri se puuttuva pala, jota koko Suomen kattava tiimimme tarvitsee!

Näytä alueesi asiantuntijat

Myynti Pohjois-Suomi

Kari Kotila

Myynti
Oulu
040 186 7766
kari.kotila@r-office.fi

Jorma Hartikainen

Myynti
Rovaniemi
040 767 2889
jorma.hartikainen@r-office.fi

Reima Kemppainen

040 045 1813
reima.kemppainen@r-office.fi

Sampo Mäkelä

040 052 4438
sampo.makela@r-office.fi

Tapani Ylimaunu

Myynti
Oulu
044 370 0130
tapani.ylimaunu@r-office.fi

 

Myynti Etelä-Suomi

Mikko Pirinen

Myynti
Uusimaa
040 502 2340
mikko.pirinen@r-office.fi

Pekka Marjakangas

Myynti
Uusimaa, Kanta-Häme
040 717 2163
pekka.marjakangas@r-office.fi

Pasi Jauhiainen

Myynti
Uusimaa
0400 268 560
pasi.jauhiainen@r-office.fi

Petri Pohjola

045 171 9650
petri.pohjola@r-office.fi

Myynti Itä-Suomi

Iiro Ronkainen

Myynti
Mikkeli
040 416 0080
iiro.ronkainen@r-office.fi

Jaakko Miettinen

Myynti
Kuopio
050 562 2056
jaakko.miettinen@r-office.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

X