Yritys - R-Office

Digitaalisen toimistotyön asiantuntija

Yrittäjävetoinen kasvuyritys

R-Office on kotimainen yrittäjävetoinen kasvuyritys. Olemme valtakunnallinen paikallisesti palveleva digitaalisen toimistotyön asiantuntija, joka on ylpeä kasvustaan. Päämäärämme on nostaa asiakkaidemme arjen tuottavuutta ja työn laatua älykkäillä toimistotyön ratkaisuilla. 

Yrityksen alkutaipaleet sijoittuvat vuoteen 2007 ja Pohjois-Suomeen. Halusimme rakentaa Pohjois-Suomeen organisaation, jossa yhdistyy Suomen paras palvelu ja markkinoiden laadukkaimmat tuotteet. Onnistuimme tavoitteessamme yli odotusten ja kasvoimme nopeasti Ricohin parhaaksi jälleenmyyjäksi ei vain pohjoisessa vaan koko Suomessa. Tästä suurin kiitos kuuluu meidän yli 3000 sopimusasiakkaalle.

2007

R-Office perustetaan Ouluun.

2009

Kemin ja Rovaniemen toimipisteet avataan.

2012

R-Office nousee suurimmaksi Ricoh-jälleenmyyjäksi Suomessa.

2013

1000 sopimusasiakkaan rajapyykki saavutetaan.

2015

Pääkaupunkiseudun toimipiste avataan.

2016

2000 sopimusasiakkaan rajapyykki saavutetaan.

2017

Kuopion toimipiste avataan.

2018

Mikkelin ja Joensuun toimipisteet avataan.

2019

3000 sopimusasiakkaan rajapyykki saavutetaan.

2020

Riihimäen toimipiste avataan.

Ylivertainen asiakaskokemus koko Suomessa

Tänä päivänä olemme laajentuneet palvelemaan koko Suomea. Pystymme tarjoamaan paikallista markkinoiden parasta asiakaspalvelua Hangosta Inariin ja palvelemaan niin pieniä kuin suuriakin yrityksiä.

Keskeisiä vahvuuksiamme ovat

  • osaava ja ammattitaitoinen henkilöstö
  • oma valtakunnallinen asennus-, huolto- ja ylläpitopalvelu
  • markkinoiden paras tuotevalikoima ja palvelu
  • laaja kumppaniverkosto

Tavoitteenamme on ylläpitää vahvaa kasvua jatkossakin. Sen haluamme tehdä sen yhdessä asiakkaiden ja kumppaneiden kanssa, joten pidetään yhtä jatkossakin.

R-Office toimipisteetkartta

R-Office lukuina

8 toimipisteitä
6+ milj. liikevaihto
36 henkilöä
3000+ sopimusasiakasta
#1 Ricoh-jälleenmyyjä Suomessa
Korkein luottoluokitus AAA

Näytä alueesi asiantuntijat

Myynti Pohjois-Suomi

Kari Kotila

Myynti
Oulu
040 186 7766
kari.kotila@r-office.fi

Mika Juola

Myynti
Oulu
0400 546 966
mika.juola@r-office.fi

Jorma Hartikainen

Myynti
Rovaniemi
040 767 2889
jorma.hartikainen@r-office.fi

Reima Kemppainen

040 045 1813
reima.kemppainen@r-office.fi

Sampo Mäkelä

040 052 4438
sampo.makela@r-office.fi

Tapani Ylimaunu

Myynti
Oulu
044 370 0130
tapani.ylimaunu@r-office.fi

 

Myynti Etelä-Suomi

Mikko Pirinen

Myynti
Uusimaa
040 502 2340
mikko.pirinen@r-office.fi

Pekka Marjakangas

Myynti
Uusimaa, Kanta-Häme
040 717 2163
pekka.marjakangas@r-office.fi

Rami Lamminen

Myynti
Länsi-Uusimaa
044 901 6524
rami.lamminen@r-office.fi

Pasi Jauhiainen

Myynti
Uusimaa
0400 268 560
pasi.jauhiainen@r-office.fi

Minna Immonen

Myynti
Uusimaa
044 901 6526
minna.immonen@r-office.fi

Petri Pohjola

045 171 9650
petri.pohjola@r-office.fi

Myynti Itä-Suomi

Iiro Ronkainen

Myynti
Mikkeli
040 416 0080
iiro.ronkainen@r-office.fi

Eetu Repo

Myynti
Kuopio
044 787 7007
eetu.repo@r-office.fi

Ari-Pellervo Pirttilä

Myynti
Kuopio
040 487 1547
ari-pellervo.pirttilä@r-office.fi

Salla-Maria Lipponen

Myynti
Kuopio
044 025 1922
salla-maria.lipponen@r-office.fi

Jaakko Miettinen

Myynti
Kuopio
050 562 2056
jaakko.miettinen@r-office.fi

Mikko Sorjonen

Mikko Sorjonen

Myynti
Mikkeli
045 257 3488
mikko.sorjonen@r-office.fi

Jyri Paasonen

045 257 3488
jyri.paasonen@r-office.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

X