R-Officen Vaihtovaliot - R-Office

R-Officen Vaihtovaliot

Tulostin, kopiokone tai monitoimilaite on edelleen yksi toimiston tärkeimmistä ja keskeisimmistä laitteista. Tavallisesti ne hankitaan uutena joko omaksi tai määräaikaiselle vuokralle. Joskus tarve on niin pientä, ettei uuden laitteen hankinta ole järkevää taloudellisesti. Tai yritys voi olla sellaisten muutosten edessä, ettei suurempia investointeja voida sillä hetkellä tehdä. Tällöin vähän käytetty ja peruskunnostettu laite voi olla juuri oikea vaihtoehto.

R-Officen Vaihtovaliot

R-Officelle palautuu usein käytettyjä tulostimia ja monitoimilaitteita, jotka ovat vasta elinkaarensa alkupuolella. R-Officen Vaihtovaliot ovat varteenotettava vaihtoehto yrityksen vaihteleviin tilanteisiin ja tarpeisiin, varsinkin jos hankintakustannus on kriittinen tekijä.

Palautuessaan R-Officen varastoon laitteet käydään tarkkaan läpi ja parhaat saavat ”R-Officen Vaihtovalio”-statuksen. Vaihtovaliot huolletaan ja kuluneet vaihto-osat korvataan uusilla. Näin vaihtovaliot voivat jatkaa työtään uuden omistajan palveluksessa. Lähtökohtaisesti kaikissa laitteissa on ollut huolto- ja ylläpitosopimus, joka on taannut niiden asianmukaisen hoitomallin.

Huolto- ja ylläpitosopimus takaa huolettoman käytön

R-Officen Vaihtovalioille voidaan tehdä vastaava huolto- ja ylläpitosopimus kuin uusillekin laitteille. Näin laitteen käyttö on huoletonta R-Officen huolehtiessa laitteen toimivuudesta koko sopimuskauden ajan.

Vaihtovaliot voidaan hankkia ostamalla omaksi tai maksamalla kuukausivuokraa niiden käytöstä.

Vaihtovalio on samalla ekologinen valinta

Valitsemalla R-Officen Vaihtovalion, et pelkästään pienennä omia hankintakustannuksiasi, mutta teet myös ekologisen teon. Käytettyjen, mutta täysin toimivien laitteiden uudelleenkäyttö vähentää uusien laitteiden valmistuksesta aiheutuvia CO2-päästöjä.

R-Officen Vaihtovaliot
R-Officen Vaihtovaliot ovat valikoituja yksilöitä, joilla on käyttöikää runsaasti jäljellä.

R-Officen vaihtovaliot:

  • Edullinen hankintahinta.
  • Toimitetaan täysin huollettuina, kuluneet vaihto-osat vaihdettuina.
  • Kaikki samat huolto- ja ylläpitopalvelut saatavilla, kuin uusillekin laitteille.
  • Kaikki samat rahoitusmallit kuin uusilla laitteilla.
  • Laadukasta käyttöikää jäljellä vielä 24-48 kk.
  • Kestävää kehitystä tukeva vihreä valinta.

Jos haluat yrityksellesi laadukkaan tulostusympäristön astetta edullisempaan hintaan, niin ota meihin yhteyttä! Etsitään juuri sinun tarpeisiisi sopivin R-Officen Vaihtovalio!

Näytä alueesi asiantuntijat

Myynti Pohjois-Suomi

Kari Kotila

Myynti
Oulu
040 186 7766
kari.kotila@r-office.fi

Jorma Hartikainen

Myynti
Rovaniemi
040 767 2889
jorma.hartikainen@r-office.fi

Reima Kemppainen

040 045 1813
reima.kemppainen@r-office.fi

Sampo Mäkelä

040 052 4438
sampo.makela@r-office.fi

Tapani Ylimaunu

Myynti
Oulu
044 370 0130
tapani.ylimaunu@r-office.fi

 

Myynti Etelä-Suomi

Mikko Pirinen

Myynti
Uusimaa
040 502 2340
mikko.pirinen@r-office.fi

Pekka Marjakangas

Myynti
Uusimaa, Kanta-Häme
040 717 2163
pekka.marjakangas@r-office.fi

Pasi Jauhiainen

Myynti
Uusimaa
0400 268 560
pasi.jauhiainen@r-office.fi

Petri Pohjola

045 171 9650
petri.pohjola@r-office.fi

Myynti Itä-Suomi

Iiro Ronkainen

Myynti
Mikkeli
040 416 0080
iiro.ronkainen@r-office.fi

Eetu Repo

Myynti
Kuopio
044 787 7007
eetu.repo@r-office.fi

Ari-Pellervo Pirttilä

Myynti
Kuopio
040 487 1547
ari-pellervo.pirttila@r-office.fi

Jaakko Miettinen

Myynti
Kuopio
050 562 2056
jaakko.miettinen@r-office.fi

Jyri Paasonen

045 257 3488
jyri.paasonen@r-office.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

X