Digital Signage - R-Office

Digital Signage

Digitaaliset mainos- ja infonäytöt

Digitaalisten mainos- ja infonäyttöjen avulla ajankohtainen viestisi välittyy kohderyhmällesi reaaliaikaisesti digiajan tarkkuudella sisätiloissa ja ulkona. Digital Signage -ratkaisujemme avulla hallitset sisältöjäsi helposti ajasta ja paikasta riippumatta – sama älykäs ohjelmisto ohjaa kaikkia näyttöjäsi hallitusti, oli niitä sitten yksi tai vaikkapa sata. Näkymät voidaan ohjelmoida muuttumaan esimerkiksi kellonajan tai päivän mukaan. Vain mielikuvituksesi on rajana!

digital signage digitaaliset mainos ja infonaytot

Mainos- ja infonäyttöjen käyttökohteita

  • Yrityksen aulatilojen viestintä ja mainonta
  • Kauppakeskukset
  • Jäähallien mainonta
  • Tienvarsimainonta
  • Liiketilojen mainonta
  • Viestintä henkilöstön tiloissa
  • Taloyhtiön infonäyttönä
  • Sisällä ja ulkona – vain mielikuvitus on rajana!

Toimialan parhaat teknologiat

Kumppanimme ovat alan johtavat teknologian toimittajat: Samsung, Ricoh ja Qem Software.

Digital signage avaimet käteen palveluna:

  • Suunnittelu
  • Toteutus ja projektin johtaminen
  • Järjestelmät ja näyttöratkaisut
  • Käyttöönotto, dokumentaatio
  • Käyttäjätuki, tekninen tuki ja hallinta
  • Jatkokehitys

Helppo ja monipuolinen sisällönhallinta

Moderni ja automatisoitu näyttöjen sisällönhallinta takaa oikean viestin oikeaan aikaan oikeassa paikassa. Hallinta onnistuu kätevästi tietoturvallisen pilvipalveluin avulla paikasta riippumatta. Service Desk -palvelun ansiosta järjestelmä ei kuormita teidän IT-tukeakaan.

Qem ja Qem Led julkaisujärjestelmät
Sisäiseen ja ulkoiseen viestintään monipuolinen ja helppökäyttöinen hallinta- ja julkaisujärjestelmä. LED-pohjaisten näyttöjen hallinta ja esitysten jakaminen onnistuu käden käänteessä Qem LED julkaisujärjestelmällä. Näyttösi voi sijaita vapaasti missä vain, vaikka ulkona tienvarressa tai sisällä kauppakeskuksessa.

Valmiit julkaisupohjat
QEM järjestelmässä on valmiita julkaisupohjia helpottamaan viestintään. Mikäli valmiista julkaisupohjista ei löydy sopivia, voi järjestelmän tuoda myös täysin kustomoituja pohjia vastaamaan yrityksenne graafisen viestinnän linjaa.

Infonäyttö yrityksen aulaan

Nopea käyttöönotto ja paikallinen tuki

R-Office Digital Signage -ratkaisu on markkinoiden monipuolisin, mutta samalla helppokäyttöisin järjestelmä. Näin kehuvat meidän asiakkaamme. Järjestelmän käyttöönotto ja omaksuminen käy nopeasti ja kotimainen Service Desk -tuki on aina saatavilla. Palvelemme suomeksi, ruotsiksi ja englanniksi. Saat palvelun täysin avaimet käteen -ratkaisuna. Meiltä saat myös tarvittavan koulutuksen järjestelmän hallintaan ja tehokkaaseen hyödyntämiseen.

Näytä alueesi asiantuntijat

Myynti Pohjois-Suomi

Kari Kotila

Myynti
Oulu
040 186 7766
kari.kotila@r-office.fi

Mika Juola

Myynti
Oulu
0400 546 966
mika.juola@r-office.fi

Jorma Hartikainen

Myynti
Rovaniemi
040 767 2889
jorma.hartikainen@r-office.fi

Reima Kemppainen

040 045 1813
reima.kemppainen@r-office.fi

Sampo Mäkelä

040 052 4438
sampo.makela@r-office.fi

Tapani Ylimaunu

Myynti
Oulu
044 370 0130
tapani.ylimaunu@r-office.fi

 

Myynti Etelä-Suomi

Mikko Pirinen

Myynti
Uusimaa
040 502 2340
mikko.pirinen@r-office.fi

Pekka Marjakangas

Myynti
Uusimaa, Kanta-Häme
040 717 2163
pekka.marjakangas@r-office.fi

Rami Lamminen

Myynti
Länsi-Uusimaa
044 901 6524
rami.lamminen@r-office.fi

Pasi Jauhiainen

Myynti
Uusimaa
0400 268 560
pasi.jauhiainen@r-office.fi

Minna Immonen

Myynti
Uusimaa
044 901 6526
minna.immonen@r-office.fi

Petri Pohjola

045 171 9650
petri.pohjola@r-office.fi

Myynti Itä-Suomi

Iiro Ronkainen

Myynti
Mikkeli
040 416 0080
iiro.ronkainen@r-office.fi

Eetu Repo

Myynti
Kuopio
044 787 7007
eetu.repo@r-office.fi

Ari-Pellervo Pirttilä

Myynti
Kuopio
040 487 1547
ari-pellervo.pirttilä@r-office.fi

Salla-Maria Lipponen

Myynti
Kuopio
044 025 1922
salla-maria.lipponen@r-office.fi

Jaakko Miettinen

Myynti
Kuopio
050 562 2056
jaakko.miettinen@r-office.fi

Mikko Sorjonen

Mikko Sorjonen

Myynti
Mikkeli
045 257 3488
mikko.sorjonen@r-office.fi

Jyri Paasonen

045 257 3488
jyri.paasonen@r-office.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

X